• Mans Profils
lv

Aicina uz konsultācijām par iespēju apgūt uzņēmējdarbības pamatus un saņemt mentoru atbalstu biznesa attīstībai.

Aicina uz konsultācijām par iespēju apgūt uzņēmējdarbības pamatus un saņemt mentoru atbalstu biznesa attīstībai.

Ik gadu martā un septembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ventspils biznesa inkubators izsludina uzņemšanu pirmsinkubācijas programmā. Visi interesenti tiek aicināti jau laikus tikties tiešsaistes konsultācijā ar pirmsinkubācijas programmas vadītāju Inesi Skapsti, lai iepazītos ar programmas ieguvumiem un saņemtu informatīvu atbalstu pieteikuma aizpildīšanai.

Pirmsinkubācijas (PINK) programma ir piemērota biznesa ideju autoriem, kam vēl nav sava uzņēmuma, kā arī jaunajiem uzņēmējiem pašā uzņēmējdarbības sākumā, kad produkts vēl nav pieejams plašam klientu lokam. Uzsvaru šī programma liek uz uzņēmējdarbības prasmju apgūšanu tiešsaistes nodarbībās grupā un individuālām konsultācijām, kuru laikā dalībniekiem ir iespēja pieredzējušu mentoru vadībā izstrādāt jau detalizētu rīcības plānu biznesa idejas attīstībai.

Grupu nodarbības notiek reizi mēnesī no plkst. 15:00 – 19:00, un to laikā tiek apgūti uzņēmējdarbības pamati: “Nodarbības sākam, iepazīstoties ar uzņēmējdarbības veidiem un sasniedzamiem mērķiem. Pēc tam mācāmies noteikt produkta vai pakalpojuma ražošanas iespējas un tam nepieciešamos resursus. Ne mazāk svarīga ir arī tēma par potenciālo pircēju vai lietotāju un tā lokācijas definēšanu. Kā arī veltām lielu uzmanību gan konkurentu izpētei un tirgvedības stratēģijas izveidei, gan arī aprēķinu veikšanai biznesa idejas dzīvotspējas noteikšanai. Un programmu noslēdzam ar tēmu par zīmolvedību un pirmajiem soļiem e-komercijā,” par programmas saturu informē Inese Skapste.

Papildus šīm nodarbībām, programmas dalībniekiem ir iespēja apmeklēt Biznesa skolas trīs dienu apmācības, kuras norit pieredzējušu uzņēmēju vadībā un tiek organizētās sadarbībā ar nodibinājumu “TechHub Riga”.

Kā nozīmīgu atspērienu programmas dalībnieki novērtē arī individuālās mentoringa sesijas ar biznesa konsultantu Jāni Kļaviņu, kas konsultē par tādiem ar uzņēmējdarbību saistītiem jautājumiem kā risku analīze, pārdošanas metodika, komunikācijas stratēģijas izveide, cenošanu, sniedzot individuālus ieteikumus dažādos ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumos.

Kopš programmas sākuma 2017. gadā pirmsinkubācijas programmā dalību ņēmuši 134 biznesa autori, tostarp jaunā fotomāksliniece Terēza Lepere, kas programmas laikā, pateicoties jauniegūtajām zināšanām, mainīja savu foto pakalpojumu pozicionējumu, radot jaunu zīmolu ak, tu manu mīlulīt, kas piedāvā fotopiedzīvojumus tiem, kas mīl un ir mīlēti. Terēza stāsta, ka “pa vidu daudzajiem ikdienas notikumiem un pienākumiem man bija nepieciešams “kāds”, kas regulāri atgādinātu un liktu kaut par vienu darba soli pietuvoties tuvāk sava sapņa realizēšanai. PINK ir šis lieliskais “kāds”, ar kuru kopā sakārtot domas un ļaut idejai no sapņa lēnām kļūt par realitāti.”

Šajā pavasarī programmā pietiecās arī Sandra Kalace, kas radījusi mūsdienīgo bišu produktu zīmolu SUNWAX, taču saskārusies ar jautājumu, kā nogādāt savus gatavotos produktus līdz klientiem, jo pandēmijas ierobežojumu dēļ piedalīties tirdziņos vairs nebija iespējams. “Apmeklējot pirmās nodarbības, sapratu, ka būs daudz jāmācās, jāveic tirgus izpēte un reāli jādarbojas savas idejas attīstības virzienā. Ārkārtīgi augsti vērtēju šo vērtīgo apmācību guvumu no profesionāliem un zinošiem pasniedzējiem, kas man palīdz ne tikai iegūt vērtīgas zināšanas, bet arī saprast savas idejas un gatavoto produktu dzīvotspēju, kā arī spert drosmīgākus soļus sava topošā uzņēmuma SUNWAX attīstībā,” ar pieredzi dalās Sandra.

Visi interesenti, kas vēlas apgūt uzņēmējdarbības pamatus vai spert pirmos soļus sava biznesa attīstībā, tiek aicināti uz individuālajām konsultācijām ar pirmsinkubācijas programmas vadītāju Inesi Skapsti, lai iepazītos ar programmas ieguvumiem un saņemtu informatīvu atbalstu pieteikuma aizpildīšanai.

Pieteikties uz konsultāciju var rakstot uz e-pasta adresi inese.skapste@liaa.gov.lv vai zvanot pa tālruni +371 26408469.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē Latvijas Republika un Eiropas Savienība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
Par pirmsinkubācijas programmu: https://youtu.be/sfsxK-CVCJQ

Papildu informācija:
Dace Nikmane
LIAA Ventspils biznesa inkubatora
vecākā projektu vadītāja
Saules iela 19, Ventspils
ventspils@liaa.gov.lv
Tālrunis: +371 29874908
Inkubatori.magneticlatvia.lv
facebook.com/LIAAVentspils

Atbalsts

    Reģistrēties