• Mans Profils
lv

Jaunie iedzīvotāji – Pieredzes stāsts.

Jaunie iedzīvotāji – Pieredzes stāsts.

Pilsēta apbūrusi ar tīrību un mieru

 

Ventspils kļūst par otrajām mājām daudzām jaunām ģimenēm, kuras atrod šeit darbu, pilnvērtīgus apstākļus bērnu izglītošanai un attīstībai, ērtu infrastruktūru izklaidēm un atpūtai.

Māksliniece dizainere Laura Blumberga un mūziķis, komponists Toms Juhņevičs dēvē sevi par ventspilniekiem tikai dažus mēnešus. Jaunā ģimene pārcēlusies uz Ventspili vasaras beigās, kad Toms sāka strādāt par koncertmeistaru Mūzikas vidusskolā.

Latvijā ievērojamais mūziķis labi zina mūsu pilsētu – šeit ir uzaudzis viņa tēvs, kas savulaik beidzis ģimnāziju, un joprojām dzīvo 90 gadu vecā vecmāmiņa, kura katru dienu nūjo pa pilsētas ielām. Mūziķis bieži viesojās mūsu pilsētā, saglabājot mīļas bērnu dienu atmiņas par to laiku, kas pavadīts kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu. Kopš tā laika pilsēta ir tik ļoti izmainījusies… Šovasar, kad Ventspilī atklāja jauno Mūzikas vidusskolu un koncertzāli Latvija, Toms bija jauna darba meklējumos. Izrādījās, ka jaunajā Mūzikas vidusskolā bija vajadzīgs koncertmeistars.

Toma draudzene Laura Blumberga ir māksliniece dizainere, Rīgā nodarbojās ar izstāžu organizēšanu. Patlaban viņa ir bērna kopšanas atvaļinājumā, rūpējoties par savu un Toma astoņus mēnešu veco meitiņu. Saņēmis piedāvājumu no Mūzikas vidusskolas, Toms ar ģimeni augustā pārcēlās uz Ventspili. Jaunā ģimene īrē pagaidu dzīvokli. Rīgā uzaugusī Laura sākumā domājusi, ka nekad nevarēs iedzīvoties Ventspilī, jo šeit ir garlaicīgi un nav, ko darīt. «Galu galā es šeit esmu tik ļoti iedzīvojusies, ka tagad lieku reizi nemaz negribu uz Rīgu braukt,» atzīst jaunā māmiņa. Paralēli rūpēm par meitiņu viņa domā arī par gleznu izstādi Ventspilī.

«Mums patīk Ventspils kontrasti, piemēram, osta un jūra. Patīk tas, ka šeit viss ir līdzās, rokas stiepiena attālumā. Patīk šeit valdošais miers, ko ir grūti atrast Rīgā, kur visi skrien un tev gribas skriet viņiem līdzi,» norāda Laura. Atbraukuši uz Ventspili, dzīvesbiedri vienojās, ka katrs centīsies atrast, ar ko aizpildīt brīvo laiku. Taču, nodzīvojuši šeit trīs mēnešus, viņi atzīst, ka joprojām viņiem nav bijis nevienas dienas, kad viņi nezinātu, kā šo laiku aizpildīt. Laura patiesi sajūsminās par Ventspils tīrību un labiekārtojumu – tīrāku un sakārtotāku pilsētu viņa nav redzējusi. Staigājot pa pilsētu, kurā nav pūļa un kņadas, var vairāk laika veltīt sev, savām domām.

«Rīgā mēs dzīvojām pilsētas centrā, kur grūti pārvietoties ar bērnu ratiņos – ietves nav līdzenas, daudz cilvēku, kas brauc ar skrituļslidām un skrejriteņiem, kuri var uzbraukt virsū,» atceras Toms. Ventspilī jaunajam pārim patīk pastaigāties gar jūras krastu, Jūrmalas parkā, pa pilsētas krastmalu, novērtējot ietves ar ērtām uzbrauktuvēm ar bērnu ratiņiem. Dzīvojot galvaspilsētā, jaunie vecāki tērēja vairāk nekā stundu, lai aizbrauktu ar bērnu pie ārsta, bet šeit viss ir līdzās – gan bērnu ārsts, gan Toma darbs. Mūziķim patīk viņa jaunais darbs – ērtas un mūsdienīgas telpas, labas attiecības kolektīvā.

Jaunajiem vecākiem pagaidām neizdodas baudīt kultūras pasākumus Ventspilī – meitiņa vēl ir pārāk maza, lai varētu viņu ņemt līdzi vai atstāt pie svešiem cilvēkiem. Taču viņi jau ir paguvuši iesaistīties Ventspils baptistu baznīcas draudzē, kurā iepazinušies un sadraudzējušies ar citām jaunajām ģimenēm un jau piedalās kopīgos pasākumos.

Gatavojoties dzīvei Ventspilī, jaunais pāris meklēja noderīgu informāciju internetā un atrada Jauno iedzīvotāju kontaktpunkta informāciju. Kontaktpunkta darbiniece Ina Servuta palīdzējusi aprast ar jauno vietu – ar informāciju, padomu, toskait meklējot mājokli. Jaunie ventspilnieki atzīst, ka mājoklis jaunajai ģimenei ir viena no mūsu pilsētas aktuālākajam problēmām. Pašreizējo dzīvokli viņi noīrējuši tikai līdz vasaras sākumam, pēc tam vajadzēs meklēt jaunu mājokli, kas nebūs pārāk vienkārši. Pēc Lauras domām, pilsētā pietrūkst arī gleznu galeriju.

Ventspils piedalās projektā Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas. Viena no programmām, kas iekļauta projektā, paredz kvalificētu speciālistu piesaisti pilsētai. Lai palīdzētu jaunajiem iedzīvotājiem risināt sadzīves jautājumus, pilsētā izveidots Jauno iedzīvotāju kontaktpunkts. Vasarā notika pirmā to jauno ventspilnieku tikšanās, kas nesen pārcēlušies uz mūsu pilsētu, ar pašvaldības vadību. Tikšanās bija organizēta tādēļ, lai informētu jaunos ventspilniekus, kā arī labāk saprastu viņu vajadzības un gatavību integrēties pilsētas dzīvē.


Jeļena Naruševiča
Raksts laikrakstā “Ventas Balss” 16.12.2019, Nr. 239

Atbalsts

    Reģistrēties