• Mans Profils
lv

Kurzemē gada pirmajos mēnešos atgriezušies 30 cilvēki.

Kurzemē gada pirmajos mēnešos atgriezušies 30 cilvēki.

Šī gada pirmajā ceturksnī laikā no janvāra līdz martam Kurzemes reģionā kopumā atgriezušies 30 cilvēki, savukārt par plāniem atgriezties informējuši vēl 30 cilvēku, savukārt kopumā Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore sniegusi atbalstu 161 cilvēkam, sagatavojot individualizētus piedāvājumus.

Lai arī daudzu cilvēku plānus un arī ikdienu ietekmējusi sarežģītā situācija pasaulē gan saistībā ar COVID-19 pandēmiju, gan Krievijas iebrukumu Ukrainā, Kurzemes reģionā, saņemot individualizētus piedāvājumus un atbalstu, turpina atgriezties cilvēki, kuri vēlas veidot savu un savas ģimenes dzīvi dzimtenē. Ik dienas ar mani kā remigrācijas koordinatori sazinās daudz cilvēku, tostarp tādi, kuri savu atgriešanos plāno jau kopš 2018.gada, un nav izlēmuši, kad atgriezīsies. Ar katru cilvēku strādāju individuāli, uzklausot viņa vēlmes un vajadzības, un sagatavoju personalizētu piedāvājumu. Priecājos par katru cilvēku, kurš atgriežas savā dzimtenē un izmanto savas zināšanas, pieredzi, lai kopā padarītu mūsu Kurzemi vēl labāku,” stāsta Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Agnese Berģe.

Kopumā trīs gadu laikā  – no remigrācijas koordinatora pilotprojekta sākšanas 2018.gada martā līdz šī gada pirmajam ceturksnim – Kurzemē atgriezušies 811 cilvēki, individualizēti piedāvājumi sagatavoti 2221 cilvēkam, savukārt par saviem plāniem atgriezties informējuši 624 cilvēki. Visvairāk uz dzīvi Kurzemē cilvēki atgriezušies Liepājā, Ventspilī, Saldū, Talsos un Kuldīgā.

Par remigrācijas koordinatoru darbu:

Ja Jums ir jautājumi un nepieciešams atbalsts, lai atgrieztos dzimtenē, aicinām sazināties ar remigrācijas koordinatoru, kurš pēc vajadzību apzināšanas, sadarbojoties ar pašvaldībām vai citām valsts iestādēm, izstrādā individuālu piedāvājumu. Remigrācijas koordinators var sniegt atbalstu par: pakalpojumiem ģimenēm, mājokļa jautājumiem, darba un uzņēmējdarbības iespējām, sociālo un sadzīves jautājumu risināšanu. Ar koordinatora sniegtajiem pakalpojumiem var iepazīties: www.paps.lv. Savukārt vairāk par remigrāciju Kurzemē iespējams uzzināt: www.kurzemesregions.lv/remigracija

Par Kurzemes plānošanas reģionu

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006. gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību. To veido 8 pašvaldības  – 2 valstspilsētas – Liepāja un Ventspils – un 6 novadi – Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novads. Vairāk par Kurzemes plānošanas reģionu, tā funkcijām un īstenotajiem projektiem var uzzināt: www.kurzemesregions.lv

Papildu informācijai:

Agnese Berģe,

Kurzemes plānošanas reģiona

Remigrācijas koordinatore

e-pasts: koordinatore@kurzemesregions.lv

Atbalsts

    Reģistrēties