• Mans Profils
lv

Pasniegs apbalvojumus konkurētspējīgākajiem LIAA Ventspils biznesa inkubatora uzņēmējiem.

Pasniegs apbalvojumus konkurētspējīgākajiem LIAA Ventspils biznesa inkubatora uzņēmējiem.

2021. gada 15. decembrī plkst. 15:00 tiešsaistē norisināsies Gada balvas “VEIKTSPĒJA” apbalvošanas ceremonija, kurā LIAA Ventspils biznesa inkubators godalgos tos inkubētos uzņēmējus, kuri 2020. gadā ir veikuši nozīmīgus ieguldījumus sava uzņēmuma attīstībā ar mērķi paaugstināt tā konkurētspēju vai jau ir sasnieguši labus konkurētspējas rādītājus. Tiks pasniegti 7 apbalvojumi dažādās nominācijās.

Gada balvas nosaukums “VEIKTSPĒJA” un galvenais fokuss uz komersantu konkurētspēju nav izvēlēts nejauši. “Ejam roku rokā ar nacionālo ekonomikas attīstības politiku. Latvijas ekonomikas konkurētspējas priekšrocības balstās uz tehnoloģiskiem faktoriem, ražošanas efektivitātes uzlabošanu un inovācijām. Vēlamies godināt un reizē arī pateikties tiem komersantiem, kuri veic ieguldījumus uzņēmuma attīstībā, radot produktus ar augstu pievienoto vērtību, jo būtībā tas ir vienīgais pareizais ceļš gan uz ekonomisko izaugsmi, gan arī Latvijas iedzīvotāju labklājības paaugstināšanu,“ par Gada balvas nozīmi plašākā kontekstā informē LIAA Ventspils biznesa inkubatora vadītāja Liene Kataševska.

Apbalvojumi tiks pasniegti 7 dažādās nominācijās. Balvas “Efektivitātes ieviesējs” un “Inovāciju jaunradītājs” tiks pasniegtas komersantiem, kas būs ieguldījuši lielākās investīcijas ražošanas un dažādu citu procesu efektivizācijai vai zināšanās balstītu inovāciju izaugsmē, sadarbojoties ar zinātniekiem. Nominācijā “Labklājības veicinātājs” tiks vērtēta uzņēmumu iespēja nodrošināt labi apmaksātas darbavietas. Savukārt, balvu “Dziļo zināšanu magnēts” piešķirs par zinātņietilpīgu darbavietu radīšanu. Tiks pasniegtas arī balvas par jau uzrādītiem labiem rentabilitātes rezultātiem – “Produktīvais celmlauzis” un “Ienesīgais ozols”. Ar “VEIKTSPĒJAS GRAND PRIX” tiks apbalvots tas inkubētais komersants, kas uzrādīs labākos rezultātus vairākās kategorijās. Ar vērtēšanas kritērijiem katrā nominācijā var iepazīties Gada balvas “VEIKTSPĒJA” norises nolikumā.

Kā jebkurā novērtēšanā, aktuāls jautājums pasākuma organizatoriem bijis par to, vai ir iespējams dažādos attīstības posmos esošos komersantus vērtēt pēc vienas mērauklas? Kā skaidro Liene Kataševska, tad atbilde slēpjas izvēlēto nomināciju daudzveidībā: “Sekojot līdzi komersantu veiktajiem ieguldījumiem un rentabilitātes rādītājiem, redzam situācijas, kad vienā gadā uzņēmums ir darbojies ar mīnuss zīmi, taču patiesībā zem šī mīnusa slēpjas nozīmīgas investīcijas uzņēmuma darbības uzsākšanā vai produkta attīstībā, kas pozitīvus rentabilitātes rezultātus sniegs tikai pēc gada vai pat daudz ilgāk, ja tas ir tehnoloģiski sarežģīts vai zinātņietilpīgs projekts. Mums ir svarīgi ar šīs balvas palīdzību godināt visus tos komersantus, kas gan iegulda investīcijas uzņēmumā, lai celtu tā konkurētspēju nākotnē, gan arī tos komersantus, kuriem jau šobrīd ir novērojams iepriekš veikto investīciju rezultāts.”

Pasākumu atklās Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītāja Dace Zīle un LIAA direktora vietniece investīciju jautājumos Laura Očagova ar prezentācijām par Latvijas ekonomikas attīstības tendencēm un LIAA atbalsta instrumentu lomu Latvijas uzņēmēju konkurētspējas paaugstināšanā. Pasākuma noslēgumā ar stāstu par konkurētspējīgas un paliekošas produkta vērtības radīšanu uzstāsies Ventspilī dibinātā uzņēmuma TestDevLab sabiedrisko attiecību speciālists Kristaps Skutelis.

“VEIKTSPĒJAS” svinīgo apbalvošanas ceremoniju tiešraidē skatīties varēs ikviens interesents LIAA Ventspils biznesa inkubatora Facebook lapā.

Lai veicinātu uzņēmēju izpratni par to, kas ir augsta pievienotā vērtība un kā tā ietekmē uzņēmuma konkurētspēju, Gada balvas “VEIKTSPĒJA” ietvaros 2022. gadā tiks organizēti 4 tiešsaistes semināri. Zinoši speciālisti runās par tādām tēmām, kā uzņēmumu rentabilitātes rādītāji, inovācijas, darbinieki kā pievienotā vērtība un uzņēmuma procesu efektivitātes paaugstināšana caur digitalizāciju.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē Latvijas Republika un Eiropas Savienība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”. Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
Vairāk par Gada balvu “VEIKTSPĒJA”: https://ej.uz/veiktspēja2021

Atbalsts

    Reģistrēties