• Mans Profils
lv

Atbalsts ukraiņu iedzīvotājiem darba meklējumos.

Atbalsts ukraiņu iedzīvotājiem darba meklējumos.

Ventspils pilsētā ieradušās ukraiņu ģimenes Ekonomikas nodaļa informē par darba iespējām un kādi dokumenti tam ir nepieciešami, par Nodarbinātības valsts aģentūras (turpmāk – NVA) atbalsta iespējām un, sadarbībā ar Ventspils biznesa atbalsta centru, par iespējām uzsākt savu uzņēmējdarbību u.c.

Ekonomikas nodaļa katru nedēļu tiekas ar ukraiņu bēgļiem Ventspils augstskolā un sniedz aktuālāko informāciju par pieejamām vakancēm Ventspils pilsētā, kura tiek tulkota ukraiņu valodā un izvietota Ventspils augstskolas viesnīcā.

Bēgļi tiek informēti arī par platformas livinventspils.lv iespējām. Šajā lapā ir apkopota informācija par darba piedāvājumiem un iespējām, ko Ventspils pilsēta sniedz vietējiem un jaunajiem iedzīvotājiem kopumā. Ukraiņi tiek aicināti reģistrēties platformā un pievienot savus CV, lai būtu vieglāk atrast darbu, kā arī darba devējiem būtu iespēja uzaicināt strādāt savā uzņēmumā.

Saskaņā ar NVA sniegto informāciju, uz šī gada 25. aprīli vismaz 70 ukraiņu bēgļi ir iekārtojušies darbā.

Darba devēji, kuri pieņēmuši darbā ir:

1.       Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Izglītības pārvalde” (10 cilvēkus);

2.       AS “DIĀNA”;

3.       SIA “Diāna-bistro”;

4.       SIA “Diāna sveces”;

5.       Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”;

6.       Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Sociālais dienests”;

7.       AS “VENTSPILS ZIVJU KONSERVU KOMBINĀTS”;

8.       Akciju sabiedrība “Immer Digital”;

9.       SIA “Viss Būs”;

10.     SIA “Malmar Sheet Metal”;

11.     SIA “Bāliņi IMTK”;

12.     SIA “UGĀLES ĒRĢEĻBŪVES DARBNĪCA”;

13.     Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “MS AVLO”

NVA informē, ka ir novērojuši, ka aizvadītajā nedēļā sāka samazināties to bēgļu skaits, kas iekārtojas darbā un iesniedz iesniegumu pabalsta saņemšanai. Ukrainas civiliedzīvotāji sāk vairāk interesēties par valsts valodas apguvi. Ir tie, kuri reģistrējas bezdarbnieka statusā, lai varētu mācīties valsts valodu, ar mērķi palikt Latvijā uz patstāvīgu dzīvi. Tā kā Ukrainā visas mājas ir iznīcinātas un ja sievietes ir palikušas vienas, viņas vairs atgriezties dzimtenē nevēlas.

Lai darba meklētāji no Ukrainas varētu uzzināt pēc iespējas plašāk par piedāvātajām nodarbinātības iespējām, aicinām Ventspils uzņēmējus dalīties ar aktuālajām vakancēm, publiskojot tās iepriekš minētajā portālā. Ekonomikas nodaļa informē, ka šobrīd Nodarbinātības valsts aģentūras datu bāzē Ventspilī reģistrētas 336 vakances un apkopota šī informācijā ir pieejama livinventspils.lv, un Ventspils pilsētas portālā sadaļā “Atbalsts Ukrainai”.

Atbalsts

    Reģistrēties