• Mans Profils
lv

UKRAIŅI UZSĀK MĀCĪBU UN DARBA GAITAS VENTSPILS IZGLĪTĪBAS JOMĀ (21.03.2022. PLKST. 11:10).

UKRAIŅI UZSĀK MĀCĪBU UN DARBA GAITAS VENTSPILS IZGLĪTĪBAS JOMĀ (21.03.2022. PLKST. 11:10).

Pēc pavasara brīvlaika Ventspils skolās mācības uzsākuši 66 ukraiņu bērni. No tiem 2. pamatskolā – 31 bērns un 6. vidusskolā – 34 bērni. Savukārt pirmskolas izglītības iestādes apmeklē 13 bērni, no kuriem PII “Eglīte” -11 bērni, PII “Margrietiņa” -2 bērni.

Ventspils Izglītības pārvalde ir uzsākusi Ukrainas iedzīvotāju nodarbināšanu. Darba līgums noslēgts ar Irinu Hubarčuku, kura palīdzēs organizēt mācību procesu ukraiņu skolēniem, tajā skaitā nodrošinot saziņu ar ukraiņu ģimenēm un Ventspils pedagogiem. 

Lai uzsāktu darba attiecības Latvijā, no Ukrainas atbraukušajiem nepieciešams noformēt darba vīzu. To Irina jau paspējusi iegūt. Šobrīd uzsākts bankas konta atvēršanas process. Praktiski risinot šādus jautājumus, gan Izglītības pārvalde, gan arī pati Irina gūst pieredzi, ko izmantot citos gadījumos, kā arī konsultēt citus. Tāpat kopīgā saziņā ar banku panākta vienošanās, kas atvieglos dokumentu iesniegšanas procedūru konta atvēršanai nākamajiem darbiniekiem. Šobrīd atsaukušies ir vēl septiņi Ukrainas iedzīvotāji, kuri kā pedagogi vai pedagogu palīgi iesaistīsies mācību nodrošināšanā ukraiņu bērniem. Arī ar viņiem drīzumā tiks noslēgti darba līgumi.

Ar mācību vidi Ventspils 2. pamatskolā, Ventspils 6. vidusskolā un Ventspils 3. pamatskolā iepazinušies jau 36 skolēni, bet skolēnu skaits katru dienu palielinās. Skolas jau sagatavojušas stundu plānus. Pirmsskolas vecuma bērni apmeklē grupiņu bērnudārzā “Eglīte”, kur izveidota atsevišķa grupiņa ukraiņu bērniem. Arī šeit plānota iespēja ukraiņu mammām strādāt kā pedagogu palīgiem. Savukārt bērnudārzu “Margrietiņa” apmeklē vairāki bērni, iekļaujoties esošā grupiņā.

Atbalsts

    Reģistrēties