• Mans Profils
lv

Ziņas

Apmācības “Datu iegūšana ar Python”

Ventspils Biznesa atbalsta centrs aicina pieteikties apmācībām “Datu iegūšana ar Python”, pēc kuru pabeigšanas ir iespēja pretendēt uz darba vietu mākslīgā intelekta uzņēmumā SIA “Asya”, analizējot dažādus datus, sākot ar emociju atpazīšanu no biometriskajiem marķieriem, un beidzot ar auto bojājumu pārbaudi fotogrāfijās.


Apmācības “Datu iegūšana ar Python” vadīs uzņēmuma pētnieki Valters Vēciņš un Māris Ancāns. Lai pieteiktos apmācībām, nepieciešamas angļu valodas zināšanas, labas datorprasmes, kā arī spēja noturēt uzmanību un analizēt sarežģītus uzdevumus. Priekšrocība, piesakoties apmācībām, ir programmēšanas un statistiskās analīzes zināšanas, bet vissvarīgākā tomēr ir motivācija un vēlēšanās apgūt Python programmēšanas valodu un datu apstrādi. Apmācības plānots uzsākt 29. martā, un tās notiks pirmdienu un trešdienu vakaros, kopā aptverot 40 akadēmiskās stundas. Par apmācību pabeigšanu dalībniekiem tiks izsniegts sertifikāts. Vairāk informācijas un pieteikšanās: vatp.lv/apmacibas-un-parkvalifikacija.


SIA “Asya” ir uzņēmums, kas rada uz mākslīgo intelektu bāzētu lietotni, kas spēj atpazīt cilvēku balsis un sniedz atsauksmes par teiktā ietekmi uz apkārtējiem. “Uzņēmumā tiek veikti pētījumi un meklēti risinājumi interesantām un izaicinošām problēmsfērām. Ikdienas darbā ir ļoti aizraujoši katru dienu iemācīties ko jaunu,” par darbu uzņēmumā stāsta Valters Vēciņš.


Ventspils Biznesa atbalsta centrs jau trešo gadu sniedz praktisku atbalstu topošajiem un esošajiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares uzņēmējiem, piesaistot un apmācot potenciālos darbiniekus ar vai bez priekšzināšanām. Jebkurš interesents ir aicināts pieteikties apmācībām, kas tiek īstenotas projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas“ (Nr. UIA03-250) ietvaros, ar iespēju kardināli mainīt savu karjeras ievirzi.

Piesakies apmācībām “DATU IEGŪŠANA AR PYTHON” līdz 24. martam! Pasteidzies, jo vietu skaits ir ierobežots.

Piesakies: vatp.lv/apmacibas-un-parkvalifikacija

Par darba iespējām pēc apmācībām lasi: bit.ly/30wHe92


Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

LIAA INFO stunda

Iespēja noskaidrot INFO stundā, vai Ventspils biznesa inkubators ir īstā vieta Tavam biznesam

4. martā plkst. 16:00 Ventspils biznesa inkubators aicina visus interesentus uz INFO stundu, kurā stāstīs par to, kādu atbalstu inkubatorā var saņemt jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori, kā arī informēs par pieteikšanās kārtību un prasībām pretendentiem.

No 1.-22. martam, norisināsies jaunu dalībnieku uzņemšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoru atbalsta programmās. Lai interesentus iepazīstinātu ar pieejamajiem atbalsta veidiem, pieteikšanās kārtību un prasībām pretendentiem, Ventspils biznesa inkubators organizē tiešsaistes INFO stundu.

“Šajā laikā, kā vēl nekad iepriekš, ir svarīgs atbalsts gan komersantiem, gan arī biznesa ideju autoriem, kuri meklē iespējas realizēt savus projektus. Tāpēc, lai dotu iespēju saņemt LIAA atbalstu biznesa attīstībai plašākam skaitam uzņēmēju, esam palielinājuši uzņemamo komersantu skaitu – šogad inkubācijas programmā uzņemsim 7 jaunos uzņēmējus. Tāpēc aicinu ikvienu komersantu (ne vecāku par 3 gadiem no reģistrācijas brīža), kurš redz nepieciešamību pēc LIAA finansējuma (aprīkojumam, izejmateriāliem, mārketingam u.c. pozīcijām) pieteikties programmā,” stāsta Ventspils biznesa inkubatora vadītāja Liene Kataševska.

“Savukārt pirmsinkubācijas programmas ietvaros būs pieejamas 20 vietas. Aicinu nebaidīties un nākt ar saviem projektiem, lai pārbaudītu to dzīvotspēju. Mēs, inkubatora komanda, esam priecīgi redzēt, ka ventspilniekiem un novada iedzīvotājiem ir tik daudz un dažādas biznesa idejas – gan mājražotāju augstvērtīgie radītie produkti, idejas ražošanas un tūrisma nozarēs, gan idejas par pakalpojumiem vietējam un starptautiskajam tirgum. Aicinām pieslēgties INFO stundai arī tos, kuri šaubās par savām idejām, vai varbūt vēlas kaut ko darīt, bet nav vēl noformulējuši savu biznesa ideju,” turpina inkubatora vadītāja.

Pasākumā būs iespēja iepazīties ar divu inkubatora dalībnieku pieredzes stāstiem. SIA “Games of RA” pārstāvis Artūrs Grīnbergs dalīsies ar pieredzi, kas iegūta, piedaloties inkubācijas programmā. Savukārt pirmsinkubācijas dalībniece Monta Krilova stāstīs, kā 6 mēnešu laikā izdevies izstrādāt gan biznesa modeli, gan produkta prototipu.

INFO stunda norisināsies tiešsaistē Zoom platformā. Lai piedalītos, dalībniekiem nepieciešams reģistrēties, ejot uz http://ej.uz/INFOstundaVEN. Pieslēgšanās saite tiks nosūtīta visiem reģistrētajiem dalībniekiem dienu pirms pasākuma!

Visi interesenti aicināti pieteikties arī uz individuālām konsultācijām, rakstot uz e-pasta adresi ventspils@liaa.gov.lv vai zvanot 62400906.

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē Latvijas Republika un Eiropas Savienība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv

Vairāk par uzņemšanu: https://www.liaa.gov.lv/lv/programmas/biznesa-inkubatori/pieteiksanas
Par pirmsinkubācijas programmu: https://youtu.be/sfsxK-CVCJQ
Par inkubācijas programmu: https://youtu.be/jTis0NTX_A0

Papildu informācija:
Dace Nikmane
LIAA Ventspils biznesa inkubatora
vecākā projektu vadītāja
Saules iela 19, Ventspils
ventspils@liaa.gov.lv
Tālrunis: +371 29874908
Inkubatori.magneticlatvia.lv
facebook.com/LIAAVentspils

Pieejami Ventspils prototipēšanas darbnīcas pakalpojumi


Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” sadarbībā ar SIA “Aspired” 2020. gada oktobrī Ventspilī atklāja prototipēšanas darbnīcu, kuras pakalpojumi šobrīd pieejami visiem iedzīvotājiem, studentiem, jaunizveidotiem uzņēmumiem un citiem entuziastiem. Prototipēšanas darbnīcas mērķis ir veicināt jaunu produktu izstrādi, ražošanu un uzņēmējdarbības attīstību, tajā skaitā, izglītības tehnoloģiju jomā. Projekta ievaros prototipēšanas pakalpojumi līdz 2021. gada oktobrim pieejami bez maksas.

Prototipēšanas darbnīcā iespējams saņemt tehniskās konsultācijas prototipu un detaļu izstrādē un ražošanā, tajā skaitā detaļu 3D modeļu izstrādē, kā arī detaļu un prototipu izgatavošanu.
Prototipēšanas darbnīcas ekspertīze aptver šādas iekārtas un materiālus:


• Kokapstrādes prototipēšanas CNC iekārta
Lokšņu materiālu datorizētā griešana – veido 2D/3D objektus no vektorgrafikas vai 3D modeļa. Var izgatavot korpusus, mēbeles, dizaina objektus, stiprinājumus un visu citu, ko no lokšņu materiālu 2D un 3D griešanas ir iespējams.
Apstrādājamie materiāli – saplāksnis, koks, finieris, plastikāti, comatex un citi līdzīgi.

• Ātrās prototipēšanas CNC iekārta
Vieglmetāla un plastikātu četrasu CNC iekārta. Sagataves maksimālais izmērs – 600x400x200mm. Iespēja no 3D modeļa izgatavot dažādus dizainus ar ļoti augstu precizitāti. Precizitāte līdz 10 μm. Iekārta strādā ar augstiem vārpstas apgriezieniem, kas rada gala virsmu spoguļa gludu, izslēdzot nepieciešamību veikt pēcapstrādi. Iespējams izgatavot – dizaina detaļas, mehānikas elementus, iespiedveidnes, elektronikas korpusus un augstas ticamības produkta paraugus.

• 3D printeri
3D objektu izgatavošana izmantojot FDM un UV LCD drukas tehnoloģiju. Pieejams arī 3D skeneris.

• Datorizētās programmatūras
Solidworks un SolidCam. 2D/3D objektu tehniskajai zīmēšanai un CNC failu sagatavošanai.

• Lodēšanas stacija
Elektronikas detaļu lodēšana uz iespiedplatēm, vadu un savienotāju lodēšana.

• Metināšanas iekārta
“Stick welding”, MIG, TIG ar un bez gāzes metināšanas ierīce tēraudu konstrukciju un detaļu savstarpējai metināšanai.

• Krāsošanas kamera
“Slapjās” krāsas krāsotava izmantošanai ar krāsu pistoli. Kontrolētā vidē ar zemu putekļu daudzumu un izgarojumu novadi, iespējams veikt detaļu pēcapstrādi kā gruntēšana, krāsošana, lakošana.

• Urbšanas/ frēzēšanas universālā iekārta
“Aksesuāriekārtas” kompleksu produktu izgatavošanai.

• Plašs rokas instrumentu klāsts
“Aksesuāriekārtas” kompleksu produktu izgatavošanai.

Prototipēšanas darbnīca atrodas adresē Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 5, Ventspilī. Lai uzzinātu plašāk par darbnīcas piedāvātajām iespējām un pieteiktos konsultācijai, lūgums iepriekš sazināties pa tālruni, 20223066, vai e-pastā: protlab@aspired.lv.


Prototipēšanas laboratorija izveidota projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (angliski: “Next Generation Micro cities of Europe” (NextGen Microcities)) Nr.UIA03-250 ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Piesakies LIAA Ventspils biznesa inkubatora atbalsta programmām

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori visā Latvijā izziņo 2021. gada pavasara uzņemšanu pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. Pieteikumu pieņemšana dalībai biznesa atbalsta programmās būs atvērta no 1. līdz 22. martam.

Kopš programmas sākuma 2017. gadā LIAA Ventspils biznesa inkubators ir sniedzis atbalstu 48 uzņēmumiem, kas reģistrēti Ventspils pilsētas un Ventspils novada teritorijā, tostarp videospēļu kontrolieru ražotājam SIA “Azeron”. Jānis Kūlbārdis, uzņēmuma valdes loceklis, uzsver, ka: “Lai cik strauji mēs neaugtu, mums vienmēr ir kādas lietas, kur nepieciešams atbalsts, un šeit nāk talkā biznesa inkubators. Ļoti svarīgs motivators dalībai inkubācijas programmā ir iespēja saņemt finansiālo atbalstu. Piemēram, ja mēs vēlamies veikt uzlabojumus ražotnē vai uzsākt kādas mārketinga aktivitātes, tad pateicoties LIAA biznesa inkubatora atbalstam, mēs to varam izdarīt stipri lētāk un tādējādi paveikt vairāk. Aicinu ikvienu, kam ir interese attīstīt ideju vai biznesu – pieteikties un izmantot šo bezmaksas iespēju!’’

Interesentiem tiek piedāvātas divas programmas. Inkubācijas atbalsta programmai aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Inkubācijas laikā dalībnieki saņem dažādu veidu konsultācijas, tostarp no mentoriem, kas ir zinoši konkrētajā nozarē, iespēju apmeklēt seminārus, piekļuvi koprades telpām un kopienai, kā arī finansiālu atbalstu.

Savukārt, biznesa ideju autori varēs pievienoties pirmsinkubācijas programmai, kas ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu laikā pirmsinkubācijas dalībnieki piedalās intensīvā apmācību programmā, radot un testējot sava produkta vai pakalpojuma prototipu, papildus saņemot kompetentu mentoru atbalstu un ieteikumus biznesa izaicinājumu risināšanai.

Visi interesenti aicināti pieteikties uz individuālām konsultācijām, kuru laikā jaunie uzņēmēji vai biznesa ideju autori var uzzināt visu par biznesa inkubatora sniegto atbalstu, prasībām programmu dalībniekiem un pieteikšanās kārtību. Pieteikties uz konsultāciju var rakstot uz e-pasta adresi ventspils@liaa.gov.lv vai zvanot 62400906.

2020. gadā LIAA Ventspils biznesa inkubatora inkubācijas dalībnieki kopā sasnieguši 3,2 miljonus EUR apgrozījumu. Kopējais uzņēmumu eksporta apjoms 2020. gadā pārsniedza 1,9 miljonu EUR. LIAA Ventspils biznesa inkubatora dalībnieki kopā radījuši 38 jaunas darba vietas.

Pieteikumus pirmsinkubācijai un inkubācijai varēs iesniegt elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz pasts@liaa.gov.lv (edoc iesniegšanas termiņa laika zīmogs – līdz 2021. gada 22. marta plkst. 23:59).

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē Latvijas Republika un Eiropas Savienība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators”.

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
Par pirmsinkubācijas programmu: https://youtu.be/sfsxK-CVCJQ
Par inkubācijas programmu: https://youtu.be/jTis0NTX_A0
Publicitātes fotogrāfijas: https://failiem.lv/u/kkpjhd2t7

Papildu informācija:
Dace Nikmane
LIAA Ventspils biznesa inkubatora
vecākā projektu vadītāja
Saules iela 19, Ventspils
ventspils@liaa.gov.lv
Tālrunis: +371 29874908
Inkubatori.magneticlatvia.lv
facebook.com/LIAAVentspils

Ventspils mājražotāj!

Ventspils un Ventspils novada mājražotāj!


Vai vēlies, lai citi uzzina par Tevi, Tavu nodarbošanos, sirds lietu, aizraušanos, hobiju?
Vēlies, lai citi Tevi pamana un izvēlas tieši Tevis radīto, ražoto, veidoto, audzēto? Tad sazinies ar mums! Informācija bez maksas būs pieejama www.livinventspils.lv.

Gaidīsim no Tevis šādu informāciju:
1) par Tevi / Tavu uzņēmumu (nosaukums, atrašanās vieta, darba laiki, kontakttālrunis);
2) produkta apraksts, cena;
3) attēli ar produktu;
4) cita svarīga informācija par Tevi (mājas lapa, ja tāda ir, piegādes izmaksas un tml.)

Gaidīsim ziņu tieši no Tevis, lai varam par Tevi pastāstīt citiem!

Kontaktinformācija:
E-pasts: livin@ventspils.lv
Tel.: 25484825

Es radu! Ventspilī

Jaunie uzņēmēji par uzņēmējdarbību un dzīvi Ventspilī

Jaunais uzņēmējs Reinis Reimanis – atraktīvs, uzņēmīgs, pozitīvs un komunikabls ventspilnieks, kurš realizējis savu sapni par “Man Cave Barbershop” jeb vīriešu frizētavu.

Bārddziņu pakalpojums – vīriešu labsajūtas veicināšana.

Par uzņēmējdarbības uzsākšanu, ģimenes un draugu atbalstu, par ideālo klientu un Ventspils klientu, par mērķu sasniegšanu un ceļu uz virsotni, par atgriešanos mājās, un par to, kā Covid-19 Reiņa gadījumā izrādījās vislielākais dzinulis un motivātors.

Padomi jaunajiem uzņēmējiem par sava biznesa uzsākšanu.

Reinim Ventspils ir īpaša pilsēta, viņš gūst iedvesmu pastaigās gar jūru un apmeklējot sporta halli.

Sapņu piepildījums, kas turpina augt un attīstīties.

Reiņa novēlējums: “Veiksme stāvēs blakus tiem, kuri darīs! Un es novēlu darīt!”

Sveiciens svētkos

Tik ļoti gribas gaismu saskatīt,


Kad spožas ugunis garām spīd.


To kluso gaismu, ko Ziemassvētki nes,


Kas atspīd dvēselēs.


Gaismu un mieru no debesu ārēm


Ielej man sirdī pārpārēm,


Lai tā top dziļa kā aka,


Kas sevī uzņem un uzglabā vārdus,


Ko mīlestība saka…


Iededz sveces savā logā vienkārši tāpat,


Varbūt gribēs kāds ar tevi šonakt parunāt…


Iededz gaismu savā sirdī, lai tā spīd.


Katram spēsi labus vārdus pasacīt…

Lai Ziemassvētki atklāj to labāko katrā no mums un visu labo, kas mūsos kopā!

Sirds siltus un mierīgus svētkus!

LIAA Biznesa inkubatoru uzņēmumu īpašie piedāvājumi svētkiem

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) 13 biznesa inkubatoros darbojas 435 jaunie uzņēmumi, kuri šogad līdz decembra vidum strādājuši ar 40,2 miljonu apgrozījumu. Kopējā eksporta vērtība šiem uzņēmumiem sasniedza 20,5 miljonus eiro. Jāuzsver, ka nodokļos šie uzņēmumi samaksājuši 5,8 miljonus eiro, kamēr šogad atbalsta grantos izmaksātā summa ir 1,4 miljoni eiro.

“Mēs redzam, ka jau šobrīd, vēl esot attīstības stadijā, inkubatoru uzņēmumi spēj nest ievērojami lielāku atdevi nodokļu nomaksā, nekā viņi saņem atbalsta grantos. Tas ir apliecinājums, ka pārdomātas investīcijas jauno uzņēmumu attīstībā ne vien pilnībā atpelnās, bet spēj ģenerēt arī papildus ienākumus valsts budžetā,” tā LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova, piebilstot, ka  inkubatoru uzņēmumi arī šogad radījuši daudzus inovatīvus un eksportspējīgus produktus, kas aktuāli gada nogalē. Unikālas garšas, inovatīvs izpildījums, klasiskas vērtības – tie visi ir Latvijā radīti un LIAA biznesa inkubatoros attīstīti produkti, kas būs noderīgi ikvienam svētku galdam vai lieliska ideja skaistai dāvanai!

Iepazīt kustību ar Immerman Woodworks

Immerman Woodworks radītais līdzsvara slēpjritenis WIU var kļūt par pirmo pārvietošanās līdzekli bērna dzīvē. Konstrukcijas vienkāršība un lietošanas veids ļauj WIU izmantot no agrīna vecuma. Liekta koka dabiskā amortizācija nodrošina saudzīgas kustības mugurkaulam, pārvarot reljefu. Slēpju platums nodrošina lielāku stabilitāti nekā skrejritenim. Stūres pagriešanas leņķis ir ierobežots, tādējādi padarot neiespējamus asus pagriezienus un to radītos kritienus. Slēpjritenim ir maināms augstums, tā konstrukcija ir vienkārša, un kopšana ir viegla.

Balansa dēlis līdzsvara izkopšanai

Uzņēmums Balansa dēlis piedāvā saviem klientiem kvalitatīvus balansa dēļus divos izmēros un dažādos dizainos. Ikviens izgatavotais dēlis ir 100% roku darbs, kas veidots ar lielu mīlestību. Uzņēmuma komanda vienmēr ir pretimnākoša klientu idejām un vajadzībām, un cenšas tās realizēt pēc iespējas īsākā laikā, saglabājot preces kvalitāti. Balansa dēlis ir ideāli piemērots attālināta darba starplaikā, līdzsvara izjūtas izkopšanai, snovošanas vai sērfošanas sezonas sagaidīšanai.

Uzposties svētkiem ar PataTaTa

Zīmols PataTaTa piedāvā bohēmiska stila svētku apģērbus mazām meitenēm no tikko dzimušām līdz 6 gadu vecumam. Rūpīgs roku darbs, karaliska kvalitāte un unikāls dizains – šīs īpašības saskatīsiet PataTaTa radītajos apģērbos. Īpašas detaļas – lielas bantes, kruzuļi, mežģīnes un interesanti piegriezumi padara PataTaTa apģērbus fotogēniskus. PataTaTa zīmols rada apģērbus un aksesuārus īpašiem dzīves notikumiem – bērniņam, dodoties mājās no dzemdību nama, pirmajai fotosesijai, kāzām, kristībām, pirmajai dzimšanas dienai un vēl un vēl, jo svētki pirmajos dzīves gados ir tik nozīmīgi!

Mācīšanās prieks pašiem mazākajiem – Burtiņš

Zīmola Little Wil radītā trauku kolekcija BURTIŅŠ ir personalizēti trauki bērniem, kuriem uz malas sasēdusi burtiņu rinda. Zīmols rada, lai kļūtu par bērnu labāko bērnības draugu. Lai zem putras kāds vienmēr viņu gaida un lai ēšanas prieks ir liels. BURTIŅŠ traukus iespējams personalizēt ar jebkādu vārdu un jebkuru alfabētu! No dotajām krāsām un ilustrācijām mazais izvēlas pats savu trauku izskatu.

Sapņu būve mazajiem prinčiem un princesēm – Avenelza

Uzņēmums Avenelza radītās leļļu mājas iepriecinās ikvienu mazo princesi un princi. Uzņēmums izgatavo koka saplākšņa spēļu mājas un to aksesuārus. Mazajām dāmām piedāvājumā leļļu māja, savukārt puišiem piedāvājumā ir ugunsdzēsēju depo.

Piecu zvaigžņu stils – Five Stars Cap

Uzņēmuma pamatvērtības ir stils, radošums, kvalitāte, brīvība un unikalitāte. Tās caurvij ikvienu individuāli izstrādāto cepuri no skices līdz pat gatavam produktam, pielāgojot to klienta personībai un vajadzībām. Five Stars Cap cepure – tā ir iespēja paust savus uzskatus, vērtības, mērķus, piederību, nodarbošanos, vaļaspriekus un daudz ko citu. Cepure var būt arī sporta vai uzņēmuma komandas simbols vai vienkārši lieliska korporatīvā dāvana.

Gaumīgi un prātīgi darinātas somas – MIZO

Zīmols MIZO ražo funkcionālas somas un mugursomas, kā galveno izejmateriālu izvēloties vaskotu kokvilnas audumu. Izvēlētais materiāls ir izcila alternatīva tradicionālajam poliestera audumam, ko izmanto somu ražošana. Vaskojums atgrūž ūdeni, ir abrazīvs un atjaunojams, un tieši tā atjaunojamība ļauj pagarināt vienas somas dzīves ciklu vairākas reizes. MIZO mērķis ir mazināt somas ekoloģisko pēdas nospiedumu modes industrijā. Vietējā ražošana, kvalitatīvs darbs un atsaucīga komunikācija ir tikai dažas no zīmola vērtībām, kas rezultējas ilgtspējīgā un kvalitatīvā produktā.

Cepure kā vērtība un elegances ikona – Kasher Bloom

Kasher Bloom ir jauns un progresīvs cepuru zīmols, kas radīts Latvijā. Kasher Bloom veido cepures pēc individuāla pasūtījuma un specializējas cepuru izšūšanā. Cepures ir rūpīgs roku darbs, kas sevī apvieno augstākās kvalitātes materiālus – vilnu, pērles, kristālus, spalvas un citus materiālus, līdz ar to Kasher Bloom klients ir ikviens cilvēks ar augstām kvalitātes prasībām un vēlmi izcelt savu personību arī apģērbā un aksesuāros.

Latvijas porcelāna smalkums – Rozenthal jewelry

Zīmola Rozenthal jewelry radītās porcelāna rotaslietas raksturo smalks roku darbs, pārdomātas krāsu spēles un elegantas formas, kas piešķir porcelānam citu dimensiju. Rozenthal jewelry rotaslietu pamatā ir dizaineres Madaras Rozentāles desmit gados iegūtās zināšanas par keramiskajiem materiāliem un dažādām to apstrādes tehnoloģijām. Rotaslietu krāsu toņi iegūti, eksperimentējot ar pigmentiem un oksīdiem, kuri uzklāti uz porcelāna. Katra rota tiek individuāli apgleznota ar augstvērtīgu 24k zelta pārklājumu, rotās izmantota 14k zelta vai sudraba furnitūru no ASV. Visas Rozenthal jewelry rotas ir roku darbs, kas radīts zīmola studijā Rīgā.

Bišu vērtības ikdienas labsajūtai – Apimi

Māsas Madara un Ieva, iedvesmojoties no tēva saimniecībā esošajām bitēm un bišu produktu īpašībām, radījušas zīmolu Apimi. Klientiem tiek piedāvāti dabīgie kosmētikas līdzekļi – veselību veicinoši produkti, kas satur no bišu produktiem iegūtas bioloģiski aktīvās vielas. Kopš darbības uzsākšanas 2019. gada rudenī klientiem tiek piedāvāti dažādi produkti – sildošās aplikācijas, roku, sejas un pēdu krēmi, propolisa un lūpu balzami, spīdumi.

Dabas vērtību radīts skaistums – Almavera

Almavera ir holistiskas un dabīgas augu eļļas, pilna auga ādas kopšana dabīgi veselīgai ādai un skaistumam. 100% dabīgas, ekoloģiskas, nerafinētas, auksti spiestas, īpaši izraudzītas augu eļļas un pilna auga devums ādai. Vienkāršojot ādas kopšanas soļus uz dažiem, augstākās kvalitātes, ekoloģiskiem, nerafinētiem, pilna augu ādas kopšanas produktiem, var radīt brīnumus ādas līdzsvara un skaistuma atgūšanā. Produkti tiek izstrādāti maigas, bet efektīvas ādas kopšanas soļiem, kas nāk no tūkstošiem gadu senas vēstures, un kas tiek pasniegti mūsdienīgā veidā.

Priežu čiekuru spēks veselībai – Mītavas čiekurs

Mītavas čiekurs piedāvā augstvērtīgus priežu čiekuru produktus imunitātes stiprināšanai un ir palīgs cīņā ar augšējo elpceļu slimībām. Dažādi sīrupi, čiekuri sīrupā, zaptes ar medu un ogām, kā arī čiekuru-kadiķogu ledenes ar dažādām ogām un daudz citi dabīgu izejvielu produkti, kas garšos visai ģimenei.

Jaunu apvāršņu atklājējiem – Pesto.lv

Pesto.lv ir stāsts par jaunu garšu meklētājiem ēst gatavošanas pasaulē, kas ar dabīgām un rūpīgi izmeklētām sastāvdaļām ir radījuši dažādu ēdienu piedevas. Daži no uzņēmuma populārākajiem produktiem ir izcilais bazilika pesto, pesto vegāniem, kā arī tomātu zoste jeb mērce Tomzo, kas radīta pēc īpašas receptes. Mērces ir izcils papildinājums gan ikdienas, gan svētku maltītēm, kuru spēs novērtēt gan ēdienu entuziasti, gan īsti gardēži. Pesto.lv – piešķir ēdienam garšu!

Latvijā radītu saldumu cienītājiem – Sweet Deco

Sweet Deco ir mājīga ekskluzīvu konfekšu ražotne, kurā ar lielu mīlestību tiek radītas izsmalcinātas šokolādes konfektes – ar eksotiskiem ogu un augļu pildījumiem, ziediem, marcipānu un zeltu. Katra šeit tapusī konfekte ir garšīgs piedzīvojums, ko savām rokām radījuši Sweet Deco meistari.

Stipri dzērieni ar stilu – Varaklanu

Uzņēmuma Brovar radītie stiprie alkoholiskie dzērieni Varaklanu piedāvā četru garšu dzērienus, kas top mazā alkohola ražotnē Varakļānos. Galvenā vērtība ir rūpīgs roku darbs un dabīgi produkti, kuriem netiek piejaukti sīrupi vai krāsvielas, visi dzērieni ir divkārši destilēti un filtrēti. Dzēriens Varaklanu Ozols tiek izturēts ozolkoka mucā, pārējie produkti noturēti uz augļiem un ogām.

Zāļu tējas labsajūtai – Plūkt

Plūkt ir premium klases ziemeļu augu tēju zīmols, kas radījis Ziemeļeiropas alternatīvu melnās un zaļās tējas produktiem, nesaturot kofeīnu un tanīnu. Sortimentā ir 11 veidu mono tējas un 4 NORDIC līnijas produkti. Viena no uzņēmuma inovācijām ir dabai draudzīgie tējas maisiņi, kas ir kompostējami 30 līdz 60 dienu laikā, samazinot piesārņojumu. PLŪKT tējas baudīšana ir mūsdienīgs un veselīgs ikdienas rituāls.

Veselīgs uzturs mājas mīlulim – Ķepa Raw Food

Ķepa Raw Food ir ģimenes uzņēmums, kas tapa 2019. gada pavasarī ar mērķi palīdzēt ģimenes mīlulim Cane Corso sunim Koram – veselības dēļ mainīt uztura principus un tapt par svaigēdāju.

No vēlmes nodrošināt laimīga suņa mūžu dzima uzņēmums, kas šodien piepilda uztura grozu BARF uztura filozofijas atbalstītājiem – svaigēdājiem.

Eleganti dizaina elementi mājas birojā – Sensuous nature

SENSUOUS Nature rada un ražo betona dizaina priekšmetus mājām, dārzam un publiskajai videi – no svečturiem un bļodām, līdz lielizmēra puķu podiem un puķu kastēm. Tie ir ilgtspējīgi, ar rokām radīti priekšmeti, kas ir patīkami pieskārienam, skaisti noveco, ir atjaunojami un dzīvo mūžīgi. Papildus savām kolekcijām uzņēmums pēc individuāla pasūtījuma izstrādā dizaina risinājumus interjera dizaineriem, arhitektiem, daiļdārzniekiem un ainavu arhitektiem, kā arī uzņēmējiem, kas vēlas sevi prezentēt neierastā veidā.

Ikdienas mājas uzdevumu palīgs – Penguin Stories

Uzņēmums Penguin Stories piedāvā magnētiskus ledusskapja plānotājus. Lieliska dāvana ikvienam, kuram patīk organizēt ģimenes ikdienu. Lieti noderēs, arī domājot par savām Jaunā gada apņemšanām! Tie piemēroti individuālai vai kopīgai laika plānošanai un ikdienas organizēšanai.

Dabīga lina tekstils mājoklim – Ecocon Linen

Uzņēmuma Maridii sirdslieta ir lina izstrādājumu ražošana ar zīmolu Ecocon Linen. Tā radītā lina izstrādājumu daudzveidība ir redzama uzņēmuma ražotajās somās, priekšautos, virtuves un pirts dvieļos, galdautos, salvetēs, dekoratīvajos spilvenos, plediņos un pārklājos. Lins ir viens no dabīgākajiem materiāliem gan apģērba, gan tekstila ražošanā, tas piestāv ikvienā interjerā.

LIAA Biznesa inkubatori sniedz atbalstu uzņēmumiem, kuri izstrādājuši inovatīvus produktus vai pakalpojumus un vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību. Latvijā darbojas 13 LIAA biznesa inkubatori un 3 biznesa inkubatoru atbalsta vienības, kuru darbību finansē ERAF projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” un Latvijas Republika

Papildu informācija:
LIAA Komunikācijas un informācijas departamentā
Tālrunis: +371 29725674
E-pasts: prese@liaa.gov.lv

Es radu! Ventspilī

Jaunie uzņēmēji par uzņēmējdarbību un dzīvi Ventspilī

Jaunā uzņēmēja Beate Paulika ar ģimeni dzīvo Ventspilī jau 4 gadus.

Realizējusi savu sapni par uzņēmējdarbību Ventspilī – svētku telpa “Sapņu dārzs”, kurā sievietēm notiek radošās darbnīcas, meistarklases, dažādi semināri un lekcijas. Bērniem tiek svinētas dzimšanas dienas ballītes, vārdadienas, savukārt uzņēmēji izvēlas šo vietu, lai fotografētu savus produktus. Šobrīd telpa ir izrotāta, un tā pārvērtusies par skaisti noformētu Ziemassvētku foto stūrīti.

Otrs mazais uzņēmums ir “Helios Baloni”, lai radītu prieku un svētku sajūtu jebkuram skaistam notikumam dzīvē gan privātpersonām, gan uzņēmējiem.

Beate ir ļoti dzīvespriecīga un radoša personība, kas jau 2021. gada janvārī mūs pārsteigs ar jaunumu izklaides jomā.

Beate ar ģimeni labprāt uzturas pie dabas un ļoti novērtē to, ka Ventspilī viss ir ļoti ērti un ātri sasniedzams.

Atbalsts

    Reģistrēties